RU

Кожем'якін Андрій

Народний депутат України IX скликання (Батьківщина), ексзаступник голови СБУ

Кожем'якін Андрій

Андрій Анатолійович Кожем'якін – народний депутат України IX скликання. Член партії ВО Батьківщина. Генерал-лейтенант.

Місце народження. Освіта. Народився в Одесі. У 1986 році закінчив Київське вище військово-морське політичне училище. У 1996-му - Київський університет ім.Шевченка за спеціальністю правознавство.

Кар'єра. 1986-1988 рр. – офіцер спецпідрозділу Чорноморського флоту Міноборони СРСР.

1988-2004 рр. - оперуповноважений, старший оперуповноважений, начальник напряму, заступник начальника відділу, начальник відділу, заступник начальника служби, начальник служби, начальник управління Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю СБУ.

З квітня по вересень 2005 р. - заступник голови СБУ з оперативних питань - начальник Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю. Шефом Кожем'якіна був Олександр Турчинов, заступник лідера Блоку Юлії Тимошенко.

2005-2006 рр. - радник голови СБУ Ігоря Дріжчаного.

У 2006 та 2007 роках стає народним депутатом України від БЮТу. Член Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

З грудня 2012 по листопад 2014 – народний депутат України VII скликання від партії Батьківщина (№13 у списку). Голова комітету ВР із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Восени 2014 року на позачергових виборах пройшов до Верховної Ради за списками ВО Батьківщина (за №13). Член депутатської фракції партії ВО Батьківщина. Знову очолив комітет ВР із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

На дострокових парламентських виборах 2019 року обрано народним депутатом Верховної Ради IX скликання від партії Батьківщина, №7 у партійному списку. Голова комітету з питань молоді та спорту у Верховній Раді ІХ скликання.

Звання. У березні 2016 року Кожем'якіну присвоєно звання генерал-лейтенанта.

Сім'я. Дружина Наталія – журналіст, співробітник пресслужби Кабінету міністрів України. Двоє дітей - дочка Дарина (1986 р.н.) та син Руслан (1998 р.н.).

Батько Кожем'якіна був високопоставленим офіцером КДБ, генерал-лейтенантом СБУ. Мати – інженер.

У березні 2016 року Кожем'якіну присвоєно звання генерал-лейтенанта.

Хобі. Спорт, література, історія, музика.

25.10.2023 р.