RU

Богомолець Ольга

Екснародний депутат України

Богомолець Ольга

Ольга Вадимівна Богомолець – лікар-дерматолог, політик, екснародний депутат України, ексглава комітету Верховної ради з питань охорони здоров'я, ексрадник президента України з гуманітарних питань. Заслужений лікар України, доктор медичних наук.

Місце народження. Освіта. Народилася 22 березня 1966 року у Києві, у сім'ї потомствених медиків. Мати – Катерина Олегівна Богомолець (1939-2013), професор кафедри патологічної анатомії Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця (Київ), батько – Вадим Якимович Березовський, доктор медицини, професор, завідувач відділу клінічної патофізіології Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України. Ольга Богомолець правнучка академіка Олександра Богомольця – президента АН УРСР, віцепрезидента АН СРСР.

У 1989 році закінчила з відзнакою Київський медичний інститут ім. О. О. Богомольця за спеціальністю "Лікувальна справа". З 1989 до 1991 року проходила клінічну ординатуру в Українському державному інституті удосконалення лікарів. У 1993-1994 роках навчалася у США у Пенсільванському медичному університеті (Філадельфія, США) (пройшла курс екологічної дерматології) та Інституті дерматопатології Бернарда Аккермана (The Ackerman Academy of Dermatopathology).

У 2001 році закінчила Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова. Здобула спеціальність практичного психолога.

У 2003 році в Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця здобула ступінь доктора медичних наук за спеціальністю "Шкірні та венеричні хвороби".

У грудні 2014 року пройшла курси Української військово-медичної академії Міністерства оборони України "Актуальні питання організації медичного забезпечення військ".

Кар'єра. 1989-1991 – клінічний ординатор, лікар-дерматолог Київського міського шкірно-венерологічного диспансеру.

1991-1995 – старший науковий співробітник лабораторії радіаційної патології МОЗ України.

1992-1994 – консультант-дерматолог "Регістра" МВС України в зоні Чорнобильської АЕС.

1995-2000 – завідувач відділення гістопатології шкіри Київського обласного шкірно-венерологічного диспансеру.

1997-2014 (до обрання народним депутатом України) – засновниця та головний лікар Клініки лазерної медицини доктора Богомолець, відомої як Інститут дерматології та косметології доктора Ольги Богомолець.

2000-2002 – лікар-дерматовенеролог Київського міського шкірно-венерологічного диспансеру.

2004-2005 – особистий лікар президента України Віктора Ющенка.

З 20 лютого 2007 року по теперішній час – професор кафедри дерматології та венерології Київського національного медичного університету ім. А. А. Богомольця.

З 2009 року – професор Одеського державного медичного університету.

Координатор Європейської асоціації лазерної дерматології у Східній Європі, член Американської академії дерматології, Європейської академії дерматовенерології, Нью-Йоркської академії наук.

Капітан запасу медичної служби.

Політична кар'єра. 2005-2008 роки – депутат Київської міської ради. На виборах 2005 року пройшла до Київради за списком Нашої України у першій п'ятірці за №3, у 2006 році перейшла до фракції "Столичні реформи", яка, своєю чергою, була частиною більшості Леоніда Черновецького. Очолювала постійну комісію з охорони здоров'я та соціального захисту Київської міської ради. Однак у 2008 році заявила про свій вихід із депутатського корпусу Київради.

Ольга Богомолець брала активну участь в організації медичного забезпечення київського Євромайдану (2013–2014). Була координатором медичної служби Євромайдану.

29 березня 2014 року подала документи до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатом на пост президента України шляхом самовисування. У виборах на пост президента України посіла 8 місце, набравши 1,91%.

1 вересня 2014 року призначена позаштатним радником президента України Петра Порошенка з гуманітарних питань.

26 жовтня 2014 року обрана народним депутатом України за списком Блоку Петра Порошенка. Очолила парламентський комітет із питань охорони здоров'я.

6 грудня 2018 року оголосила про участь у президентських виборах 2019 року.

20 грудня 2018 року президент Петро Порошенко звільнив Ольгу Богомолець з посади свого позаштатного радника.

Наукова робота. Автор понад 70 наукових праць та 14 патентів на винаходи в галузі лікування шкірних захворювань.

Співачка. Ольга Богомолець – виконавиця старовинних та сучасних українських романсів на вірші українських поетів (Ліна Костенко, Олена Теліга та ін.) так і на її власні. Переможниця Всеукраїнського конкурсу пісенної поезії "Оберіг", міжнародних конкурсів пісні у Сопоті (Польща) та "Білі вітрила" (Україна). Лауреат спеціальної премії "Радіо Свобода" (1991).

Громадська діяльність. З 2004 року – Ольга Богомолець організатор виставок українських домашніх ікон, яких у її колекції налічується понад 5000 екземплярів, з метою популяризації української культури як усередині держави, так і за її межами.

У 2011 році вона заснувала історико-культурний комплекс "Замок Радомисль" у місті Радомишлі (Житомирська область, Україна). Комплекс включає Музей української домашньої ікони.

Ольга Богомолець заснувала у Києві артхол Kairos, де відбуваються виставки сучасних художників та фотографів.

Погляди. Як голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я, Ольга Богомолець займала яскраво виражену позицію проти реформ в.о. голови МОЗ Уляни Супрун.

Сім'я. Заміжня. Чоловік – Ігор Кирилюк, адвокат. Діти: син Андрій та три дочки – Катерина, Ганна та Софія.

22.02.2024 р.