RU

Бондаренко Олена

Ексглава наглядової ради Українського медіахолдингу

Бондаренко Олена
Джерело фото: пресс-служба
Дата народження: 26.05.1974

Олена Анатоліївна Бондаренко – народний депутат України V, VI та VII скликань, член Партії регіонів. Відома українофобними висловлюваннями, активна учасниця Антимайдану під час Революції Гідності.

Місце народження. Освіта. Народилася у Макіївці Донецької області. У 1991 році вступила до Донецького держуніверситету на історичний факультет. З третього курсу вступила на факультет суміжних та додаткових спеціальностей, відділення "журналістика". У 1996-му закінчила обидва факультети. У 2004 році закінчила факультет адміністративний менеджмент Донецької державної академії управління.

Кар'єра. Перше місце роботи Бондаренка – регіональний тижневик Донецькі новини, позаштатний кореспондент. У 1995 році перейшла до інформаційної служби ТРК Україна.

З 1997-го зайнялася політичною журналістикою, перейшовши до регіонального відділення телеканалу Інтер – ТРК Новий Донбас. У 1999 році, з появою дочки, Бондаренко перериває телевізійну кар'єру, пише статті у регіональну газету Життя.

У 2001-му стала громадським прессекретарем обласної організації Партії зелених. Після кількох місяців роботи у ПЗУ її запрошує до своєї команди голова Донецької облради Борис Колесніков. Спочатку вона працює як його помічник, а потім очолює створену в облраді пресслужбу. Робота з Колесніковим, який у 2003 році очолив Донецьке обласне відділення Партії регіонів, визначила подальшу політичну кар'єру Бондаренка.

У 2006 році на парламентських виборах Бондаренко стала народним депутатом за списком Партії регіонів (№125). Працювала у комітеті Верховної Ради з питань свободи слова та інформації, очолювала підкомітет з питань реклами, згодом стала першим заступником голови комітету. Була членом тимчасових слідчих комісій ВР щодо розслідування загибелі Георгія Гонгадзе та перевірки фактів корупції, зловживань службовим становищем з боку окремих посадових осіб МВС.

У 2007-му на дострокових парламентських виборах очолювала департамент комунікацій центрального виборчого штабу Партії регіонів.

2007-2012 рр. - народний депутат від Партії регіонів (№145 у списку). Знову працювала у комітеті з питань свободи слова та інформації. Керувала підкомітетом з питань телебачення та радіомовлення.

У травні 2011-го обрана президентом Асоціації правовласників та постачальників контенту - громадської організації, яка заявила програмною метою розвиток ринку контенту та платного телебачення в Україні, захист інтересів авторів, їх інтелектуальних прав, а також сприяння задоволенню зростання попиту споживачів контенту.

У травні 2012 р. визначена офіційним речником Партії регіонів.

З грудня 2012 по листопад 2014 – депутат Верховної Ради VII скликання від Партії регіонів (№47 у списку). Перший заступник голови парламентського комітету з питань свободи слова та інформації. Головним своїм завданням назвала ухвалення нової редакції закону про телебачення та радіомовлення.

Член Національної спілки журналістів України.

16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони" - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян та свободу слова.

20 лютого 2014 року під час гострої фази конфлікту на Євромайдані на сайті німецького видання Spiegel Online було опубліковано інтерв'ю з Бондаренко. У ньому вона нібито називала дії поліції недостатньо жорсткими. На запитання журналіста, що демонстрантів було вбито пострілом у голову, вона нібито відповіла, що на площі не залишилося мирних демонстрантів, а залишилися лише вандали, палії та озброєні екстремісти. 25 лютого Бондаренко заявила, що її слова були сильно спотворені журналістом під час перекладу. Журналіст Spiegel Online Беньямін Біддер прокоментував цю заяву у Facebook: Бондаренко кілька разів повторила, що поліція діяла недостатньо жорстко (was operating not hard enough), а також, що помічник Бондаренко ознайомився з інтерв'ю і дав згоду на його публікацію.

Український медіахолдинг (УМГ) Сергія Курченка оголосив про призначення Олени Бондаренко з 26 вересня 2014 р. головою наглядової ради. На цій посаді вона змінить Юрія Рівненського, який залишив УМГ у липні. Відповідно до вимог законодавства, одночасно Бондаренко складе повноваження депутата Верховної Ради.

1 квітня 2015 року Олена Бондаренко оприлюднила пресреліз УМГ, в якому повідомляється про те, що вона залишає посаду голови наглядової ради Українського медіахолдингу.

На дострокових парламентських виборах 2019 року балотувалася за 131 мажоритарним округом (Миколаївська область). За підсумками голосування програла на окрузі, посіла четверте місце.

Регалії. Орден "За заслуги" (2011).

Сім'я. Бондаренко одружена. Чоловік Андрій Бондаренко (1969 р.н.) – у 2010-2012 рр. заступник міністра надзвичайних ситуацій.

Діти: дочка Поліна (1999 р.н.) - живе в США, одружена з американцем.

Син Михайло (2010 р.н.).

Захоплення. Музика, класична та спеціалізована література, сквош, розведення квітів.

09.01.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):