RU

Корнійчук Євген

Надзвичайний та повноважний посол України в Ізраїлі

Корнійчук Євген
Джерело фото: LIGA.net

Євген Володимирович Корнійчук – надзвичайний та повноважний посол України в Ізраїлі з (2020), народний депутат України V та VI скликань, 1-й заступник міністра юстиції України (з листопада 2007 до березня 2010 року). Ексголова Української соціал-демократичної партії.

Місце народження. Освіта. Народився у Вінниці. У 1987 році закінчив Мінське вище військово-політичне училище. 1996-му - юрфак Київського національного університету ім.Т.Шевченка, 1998-го - школу Південного методистського університету в штаті Техас, США. Магістр міжнародного права.

Кар'єра. З 1987 по 1992 р. Корнійчук служив у армії на різних офіцерських посадах.

З 1992 по 2000 р. працював у Міністерстві юстиції, був консулом у Генеральному консульстві України у Нью-Йорку, керував відділом міжнародних договорів Міністерства закордонних справ України.

З 2000 року працював старшим викладачем Дипломатичної академії при МЗС. До обрання народним депутатом України також очолював фінансову практику відомої юридичної фірми Магістр&Партнери (був старшим партнером, зараз – позаштатний радник). Спеціалізувався на фінансовому та банківському праві, регулюванні операцій з цінними паперами, законодавстві з енергетики, нафти та газу. Також має досвід роботи у сфері міжнародного комерційного арбітражу.

З квітня 2005 року очолював Київську міську організацію Української соціал-демократичної партії. На виборах-2006 пройшов до парламенту під 113-м номером списку Блоку Юлії Тимошенко. У листопаді 2006-го на партійному з'їзді обрано головою УСДП, після того, як лідера партії, колега Корнійчука по фракції БЮТ і водночас його ж тесть Василь Онопенко (пройшов у ВР під №4 списку БЮТ) обійняв посаду голови Верховного суду України. У Верховній Раді Корнійчуку дісталося місце першого заступника голови комітету з питань правової політики, згодом він став в.о. голови цього ж комітету.

На позачергових парламентських виборах-2007 Корнійчуку як лідеру однієї з трьох партій БЮТ та члену його політради було вже надано почесне 10 місце у виборчому списку блоку. До речі, на 170-й позиції списку опинився однопартієць та партнер Корнійчука з юридичного бізнесу, відомий столичний адвокат Сергій Власенко. Він запам'ятався широкому загалу захистом інтересів кандидата в президенти Віктора Ющенка (у Верховному Суді після другого туру виборів-2004), великих бізнесменів Віктора Пінчука та Ріната Ахметова (під час реприватизації Криворіжсталі) і знову ж таки Пінчука у його боротьбі за Нікопольський завод феросплавів.

З грудня 2007-го до березня 2010 р. Корнійчук був першим заступником міністра юстиції України Миколи Оніщука. Відповідно до наказу міністра, відповідав за взаємодію міністерства з Верховною Радою, Кабінетом міністрів та Секретаріатом президента, курирував Держдепартамент з питань виконання покарань, забезпечував подання інтересів держави в судах України та за кордоном, контролював діяльність низки структурних підрозділів Мін'юсту.

У грудні 2010 року Корнійчука затримали за звинуваченням у зловживанні службовими повноваженнями під час проведення держзакупівель. Він був взятий під варту і вийшов із Лук'янівського СІЗО 15 лютого 2011-го, коли ознайомився із матеріалами справи. За сукупністю звинувачень за ч. 3 ст. 365 (перевищення влади та посадових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки) та ч. 3 ст. 366 Кримінального кодексу (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки) йому загрожував до десяти років позбавлення волі.

У грудні 2011 р. справу стосовно колишнього першого заступника міністра юстиції закрито у зв'язку із застосуванням акту амністії. Сам Корнійчук охарактеризував рішення суду як "найкраще із того, що він міг отримати". За даними ЗМІ, кримінальну справу закрили в обмін на відмову його тестя, ексглави Верховного суду Онопенка повторно балотуватися на цю посаду.

Після цього Корнійчук відсторонився від політики та передав свою партію УСДП (перейменовану потім на Україна-Вперед!) Наталії Королевській.

У грудні 2012 р. балотувався за списком Україна-Вперед! (під №31) у Верховну Раду VII скликання, проте партія не подолала прохідний п'ятивідсотковий бар'єр.

11 травня 2016 року Вищий спеціалізований суд України ухвалив виправдувальний вирок у справі Євгена Корнійчука. Колегія суддів ВССУ відхилила касаційну скаргу на вирок Печерського райсуду.

У січні 2018 року Європейський суд з прав людини у справі Korniychuk v. Ukraine (no. 10042/11) прийняв бік Євгена Корнійчука, визнавши незаконним його арешт у грудні 2010 року, оскільки його було проведено без судового ордера. ЄСПЛ також зобов'язав Україну виплатити Корнійчуку 6,5 тисячі євро нематеріальних збитків.

10 вересня 2020 року президент України Володимир Зеленський призначив Євгена Корнійчука надзвичайним та повноважним послом у Державі Ізраїль.

Особисте життя. У розлученні, є два сини та дочка.

10.10.2023 р.