RU

Філатов Олексій

Ексзаступник глави Адміністрації президента України

Філатов Олексій
Джерело фото: Андрей Гудзенко/LIGA.net
Дата народження: 25.11.1976

Олексій Валерійович Філатов – український адвокат, фахівець у галузі судової практики. Заступник голови Адміністрації президента України (2014–2019).

Місце народження, освіта. Народився Олексій Філатов у Києві. У 1998 році закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю "Міжнародне право". У 1998 році отримав свідоцтво адвоката.

Володіє англійською та іспанською мовами.

Кар'єра. У 1998-2001 pp. Олексій Філатов обіймав посаду помічника на кафедрі міжнародного права Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка. Паралельно займався приватною адвокатською практикою у сфері корпоративного та конкурентного права, інтелектуальної власності та вирішення спорів, надавав юридичні консультації підприємствам.

У 2003 році Олексій Філатов приєднався до команди юридичної фірми Василь Кісіль та Партнери як асоційований партнер.

З 2005 року – партнер фірми, з 2007 року – керівник практики вирішення спорів.

22 липня 2014 року указом президента України Петра Порошенка №610/2014 Олексія Філатова призначено заступником глави Адміністрації президента.

Філатов спеціалізується на вирішенні спорів, інтелектуальної власності, корпоративному праві, оподаткуванні, а також на злиттях та поглинаннях, на міжнародному та національному арбітражному та судовому процесі, приділяючи особливу увагу інвестиційним, корпоративним та комерційним спорам, також має суттєвий досвід вирішення спорів у банківській сфері.

Арбітражні справи, в яких Філатов представляв клієнтів, розглядалися Арбітражним інститутом Торгової палати Стокгольма (SСС), Лондонським міжнародним арбітражним судом (LCIA), а також регламентами МТП, UNCITRAL, МКАС при ТПП України та МКАС при ТПП РФ. Олексій Філатов також регулярно бере участь як експерт або радник з українського права в міжнародних арбітражних і судових процесах. Його досвід включає участь у процесах у Високому суді правосуддя у Лондоні, судах Швейцарії та Кіпру.

Філатов був консультантом в угоді з продажу 99,9% акцій медіахолдингу UMH-group, яким раніше володів ексглава Адміністрації президента Борис Ложкін.

11 травня 2019 року президент України Петро Порошенко звільнив Олексія Філатова з посади заступника глави Адміністрації президента.

Регалії. Авторитетні міжнародні та національні рейтинги (Chambers Global, Chambers Europe, Legal 500, Ukrainian Law Firms) рекомендують Олексія Філатова як одного з найкращих українських експертів у сфері вирішення спорів. Експерти Юридичної газети внесли його до Топ-100 найкращих українських юристів.

Олексій Філатов входить до складу Асоціації правників України, Лондонського міжнародного арбітражного суду (LCIA), Всесвітньої мережі незалежних юридичних фірм TerraLex, Київської обласної колегії адвокатів, Міжнародної асоціації власників торгових марок (INTA), Міжнародної асоціації з охорони інтелектуальної власності. Також є членом Української групи (AIPPI), Міжнародної асоціації правників (IBA), Української асоціації міжнародного права та Українського національного комітету Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine).

06.11.2023 р.