RU

Кириленко Іван

Народний депутат Верховної Ради IX скликання (Батьківщина)

Кириленко Іван

Іван Григорович Кириленко – український політик. Народний депутат України II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX скликань. Член ВО Батьківщина, перший заступник голови партії. У 2003–2004 роках голова Аграрної партії України, член політвиконкому Народної партії (2003–2005). Доктор економічних наук (2001), кандидат історичних наук. Член-кореспондент НААН (2002).

Місце народження. Освіта. Народився у селі Берестове Бердянського району Запорізької області. У 1978 році закінчив Дніпропетровський сільськогосподарський інститут, 1991-му - Академію суспільних наук при ЦК КПРС (Москва). Доктор економічних наук (2001).

Кар'єра. 1978-1981 рр. – другий, перший секретар Солонянського районного комітету ЛКСМУ на Дніпровщині.

1981-1985 рр. - секретар, другий секретар Дніпропетровського обкому ЛКСМУ.

1985-1987 рр. – заступник голови, голова колгоспу ім.Петровського Солонянського району Дніпропетровської області.

1987-1988 рр. - заступник заввідділу сільського господарства та харчової промисловості Дніпропетровського обкому Компартії України.

1988-1990 рр. – перший секретар Магдалинівського райкому КПУ.

1990-1991 рр. - заввідділу сільського господарства та харчової промисловості Дніпропетровського обкому КПУ.

1991-1992 рр. - заступник начальника, начальник відділу сільгосппродукції АТ "Дніпропетровська товарно-фондова біржа".

1992-1994 рр. – секретар Дніпропетровської облдержадміністрації.

З 1994-го – заступник голови Дніпропетровської облради народних депутатів Павла Лазаренка.

1995-1996 р.р. – перший заступник губернатора Дніпровщини.

1999-го - член Національної ради з питань молодіжної політики за президента України Леоніда Кучми.

Пік кар'єри Кириленка припав вже на нове тисячоліття. З січня 2000 по квітень 2002 року він - міністр аграрної політики України в урядах Віктора Ющенка та Анатолія Кінаха. 2000-му був членом урядового комітету з реформування аграрного сектору та питань екології.

З листопада 2002 по лютий 2005 р. - "аграрний" віцепрем'єр-міністр України в Кабміні Віктора Януковича, лідера Партії регіонів.

Обирався народним депутатом України, починаючи з 1995 року (Верховна Рада II скликання).

До парламенту третього скликання пройшов від лазаренківської Громади, у фракції якої перебував у 1998-1999 роках. Після цього був членом фракції Батьківщина, очолюваної майбутньою опальною опозиціонеркою Юлією Тимошенко.

На виборах-2002 керував центральним виборчим штабом "прокучмівського" блоку "За Єдину Україну!" із Володимиром Литвином на чолі. Потім був членом фракції Єдина Україна та Аграрники України. У Верховну Раду V та VI скликань пройшов за списками Блоку Юлії Тимошенко, став членом тимошенківської партії Батьківщина.

Після позачергових виборів 2007-го та переходу Тимошенко та її правої руки Олександра Турчинова на роботу в уряд очолював фракцію БЮТ.

У парламенті різних скликань Кириленко був членом комітету з питань АПК, земельних ресурсів та соціального розвитку села, очолював комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури та спорту, входив до Комітету з питань європейської інтеграції (відповідав за співпрацю з Євросоюзом та СОТ).

З грудня 2012 р. – народний депутат України VII скликання від Батьківщини (№15 у списку). Член Комітету ВР з питань європейської інтеграції.

25 жовтня 2014 року в ході парламентських виборів було обрано народним депутатом України VIII скликання за партійним списком політичної партії Всеукраїнське об'єднання Батьківщина, №14 у партійному списку. У Верховній Раді є член депутатської фракції ВО Батьківщина. Заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань науки, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності Комітету Верховної Ради з питань науки та освіти.

На дострокових парламентських виборах 2019 року обрано народним депутатом Верховної Ради IX скликання від партії Батьківщина, №6 у партійному списку.

Погляди та оцінки. Після призначення Тимошенко прем'єр-міністром України "осиротіла" фракція БЮТ довірила Кириленко роль свого лідера. Мабуть, невипадково, адже сама Леді Ю вважає його своїм хрещеним батьком та вчителем у політиці.

Кар'єра "батька" вражає низкою високих злетів та відсутністю гучних падінь та скандалів навколо його персони. Причому навіть у період вкрай непростих взаємин Тимошенко та її оточення із Секретаріатом президента Ющенка, що склалися після розпаду у вересні 2008-го коаліції БЮТ-НУНС та напередодні президентських виборів. Так, спостерігачі вважають, що чергова спроба влади екстрадувати засудженого до США експрем'єра Лазаренка спрямована проти Тимошенко. При цьому Кириленко спокійно дозволяє собі заявляти про те, що періодично підтримує контакти зі своїм колишнім шефом та одіозним персонажем української політики. І, говорячи про скандальну історію навколо Лазаренка, висловлювати жаль, "що так вийшло".

Регалії. Нагороджений орденом "Знак пошани", "За заслуги" ІІ ступеня. Заслужений працівник сільського господарства України Член-кореспондент Української академії аграрних наук

Сім'я. Політик одружений, має доньку.

03.10.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):