RU

Климпуш-Цинцадзе Іванна

Народний депутат Верховної Ради IX скликання (Європейська солідарність)

Климпуш-Цинцадзе Іванна

Іванна Орестівна Климпуш, у шлюбі Климпуш-Цинцадзе – народний депутат України Верховної Ради IX скликання від партії Європейська солідарність. Віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України (2016-2019).

Місце народження. Освіта. Народилася у Києві. У 1992 році пройшла курс навчання у Літній школі Гарвардського Українського дослідницького інституту, Гарвардський університет, США. У 1994 р. закінчила національний педагогічний університет ім.Драгоманова за спеціальністю дефектологія та логопедія.

У 1993-1994 pp. навчалася у Державному університеті штату Монтана (США), спеціальність – міжнародні відносини та міжнародне право. У 1998 р. на відмінно закінчила Інститут міжнародних відносин КНУ ім.Шевченка за спеціальністю "Міжнародні відносини".

Вільно володіє англійською, грузинською, польською та угорською мовами.

Кар'єра. Трудовий шлях розпочала з роботи логопеда у дитячій поліклініці.

1994-1999 рр. – керівник проєктів, керівник відділу міжнародних відносин Українського незалежного осередку політичних досліджень.

1999-2002 рр. – керівник проєктів у Київському центрі інституту Схід-Захід, у 2001–2002 роках - в.о. директора Київського центру

2002-2007 рр. – кореспондент Української служби радіо Бі-Бі-Сі у США (Вашингтон) та на Кавказі (Тбілісі).

2007-2009 рр. – заступник директора з програм міжнародної благодійної організації Фонд підтримки міжнародного співробітництва України (фонд Відкрий Україну), з 2009 по 2011 роки – директор цього благодійного фонду.

З 2011 року – директор благодійної організації Ялтинська європейська стратегія.

Політична кар'єра. На дострокових виборах восени 2014 року відбулася до Верховної Ради VIII скликання за списками Блоку Петра Порошенка (за №61). Перший заступник голови Комітету ВР із закордонних справ. Безпартійна.

14 квітня 2016 р. Верховна Рада відправила у відставку прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, підтримавши на його місце кандидатуру Володимира Гройсмана. Цього ж дня парламент затвердив новий склад Кабміну, де Климпуш-Цинцадзе отримала посаду віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Член правління громадської організації Український медіа-центр (Український кризовий медіа-центр).

На дострокових парламентських виборах 2019 року обрана народним депутатом Верховної Ради IX скликання від партії Європейська солідарність №10 у партійному списку. Голова Комітету з питань інтеграції з Європейським Союзом у Верховній Раді ІХ скликання.

Сім'я. Одружена, є двоє дочок – Соломія та Меланія.

27.11.2023 р.