RU

Денис Леонтійович Малюська – міністр юстиції України. Український юрист, бізнесмен, голова правління BRDO/World Bank Group. Народний депутат України ІX скликання від партії Слуга народу.

Місце народження. Освіта. Денис Малюська народився 19 листопада 1981 року в м. Дунаївці Хмельницької області. Навчався у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка, який закінчив за спеціальністю "правознавство". У 2012-2016 навчався у Лондонському університеті (магістр права, LLM)

Джерело
.

Кар'єра. Довгий час працював юристом, спеціалізуючись у питаннях регулювання підприємницької діяльності, врегулювання спорів та банкрутства.

У 2004 році заснував адвокатське об'єднання "Адвокатська фірма "Бізнес-право", а в 2005 році - ТОВ "Радник Пресс", яке потім і очолив. Підприємство займається видавничою діяльністю.

У 2010 році Дениса Малюська було призначено консультантом з розвитку приватного сектору Групи Світового банку. На цій посаді він надавав технічну підтримку урядам України та країн Центральної Азії. Згодом був обраний заступником голови правління BRDO/World Bank Group – незалежного неурядового експертно-аналітичного центру, створеного з ініціативи Міністерства економічного розвитку та торгівлі та західних партнерів: Світового банку та уряду Канади.

Політична кар'єра. На парламентських виборах у 2019 році обраний народним депутатом від партії Слуга народу, № 21 у списку.

29 серпня 2019 року Верховна Рада затвердила новий склад Кабінету міністрів, Дениса Малюську призначено міністром юстиції України.

4 березня 2020 року Верховна Рада проголосувала за відставку Олексія Гончарука з посади прем'єр-міністра, це тягне за собою відставку всього уряду. У той же день Верховна Рада затвердила новий склад Кабінету міністрів, Дениса Малюську знову призначено міністром юстиції України.

Погляди. Вважає хаотичність українських реформ великою проблемою, яка заважає нормальному розвитку країни. Прихильник розробки чітких механізмів захисту інвесторів: їх відлякує не так корупція в Україні, а відсутність пакету гарантій, можливо, забезпечених іноземним арбітражем. Земельну реформу називає одним із ключових тригерів швидкого зростання економіки України, але запуск ринку землі можливий лише за умов жорсткої антирейдерської політики. Не вірить у класичний інститут дерегуляції ринків: каже він помер ще 10 років тому.

Джерело

Сім'я. Одружений. Дружина – Рабчинська Людмила. Діти – Єлизавета, Уляна, Соломія, Нестор.

14.09.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 20 Червня 2024г (Чт):