RU

Мехед Петро

Ексзаступник міністра оборони України – екскерівник апарату

Мехед Петро
Джерело фото: LIGA.net

Петро Миколайович Мехед – український військовий, полковник, заступник міністра оборони України (2014–2015).

Місце народження. Освіта. Петро Мехед народився у селі Пухівка Броварського району Київської області. У 1982 році закінчив Київське вище загальновійськове командне училище, у 2009 році - Національну академію державного управління при президентові України.

Кар'єра. У Збройних Силах із серпня 1978 р. до вересня 2008 р.

З 1982 по 1992 р. Петро Мехед проходив військову службу на офіцерських посадах від командира розвідувального взводу розвідувальної роти окремого десантно-штурмового полку до начальника штабу - заступника командира мотострілецького батальйону мотострілецького полку танкової дивізії.

Після зарахування у вересні 1992 р. до Збройних Сил України до жовтня 2000 р. обіймав послідовно посади у Київському інституті Сухопутних військ від начальника курсу факультету військової розвідки до старшого викладача (оперативно-тактичної підготовки) кафедри розвідки розвідувального факультету.

З жовтня 2000 р. до вересня 2008 р. обіймав посади у Департаменті міжнародного співробітництва Міністерства оборони України від начальника відділу до заступника директора департаменту.

У 2002 р. Петро Мехед проходив навчання з питань досліджень оборонних проблем при Європейському центрі ім. Джорджа Маршалла в м. Гарміш-Паркенкірхен, ФРН.

З липня 2009 р. до березня 2014 р. займався викладацькою діяльністю у Військовому інституті Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка на посадах викладача, старшого викладача та доцента кафедри.

З березня 2014 р. – заступник міністра оборони України.

З 16 травня 2014 р. – заступник міністра оборони України – керівник апарату.

30 вересня 2015 року розпорядженням Кабміну Мехеда звільнений з посади у зв'язку зі скороченням штату співробітників з урахуванням указу президента Петра Порошенка від 28 січня. Цим указом президент змінив перелік посад у Міністерстві оборони України та відповідних їм граничних військових звань.

Регалії. Полковник запасу. Учасник бойових дій в Афганістані. Нагороджений орденом "Червоної зірки", орденом ДРА "За хоробрість". Петро Мехед має 3 ранг державного службовця.

Сім'я. Дружина – Даниленко Тетяна Олександрівна, є двоє синів.

22.02.2024 р.