RU

Черних Сергій

Експерший заступник голови СБУ

Черних Сергій
Джерело фото: пресс-служба МВД
Дата народження: 09.10.1960

Сергій Петрович Черних – український правоохоронець та чиновник. Генерал-полковник. Перший заступник міністра внутрішніх справ України (2011–2013). Перший заступник голови СБУ (2013–2014).

Місце народження. Освіта. Народився в Уссурійську Приморського краю (Росія). У 1982 році закінчив Полтавський інженерно-будівельний інститут. 1993-му - Українську академію внутрішніх справ.

Кар'єра. Роботу в органах внутрішніх справ розпочав у листопаді 1982 року на посаді інженера відділення пожежної охорони відділу внутрішніх справ УВС Полтавської області.

З 1984 року проходив службу в оперативних підрозділах на посадах середнього та начальницького складу у службі боротьби з економічною злочинністю та на керівних посадах у Головному управлінні боротьби з організованою злочинністю та Головному управлінні Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України.

З вересня 1996 року очолював Управління МВС України у Полтавській області.

У вересні 1998 року був переведений до Служби безпеки України, де обіймав посади заступника начальника, начальника Департаменту контррозвідувального захисту економіки держави.

З серпня 2001 по вересень 2003 року – заступник голови Служби безпеки України.

У вересні 2003 року був призначений заступником секретаря Ради національної безпеки та оборони України.

З січня до грудня 2007 року працював директором Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України.

У березні 2010 року призначений першим заступником міністра внутрішніх справ України (Анатолія Могильова) – начальником Головного управління боротьби з організованою злочинністю.

З 26 січня 2011 року – заступник міністра внутрішніх справ (Анатолія Могильова).

5 грудня 2011-го указом президента Віктора Януковича призначено першим заступником міністра внутрішніх справ України (Віталія Захарченка).

28 лютого 2013-го звільнено з МВС та призначено першим заступником голови Служби безпеки України (Александра Якименка) – начальником головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ.

28 лютого 2014 року указом в.о. президента України Олександра Турчинова звільнено з посади першого заступника голови СБУ, на його місце призначено Владислава Бухарєва.

4 листопада 2014 року указом президента України Петра Порошенка звільнено у запас. "Звільнити генерал-полковника Чорних Сергія Петровича з військової служби у запас Служби безпеки України у зв'язку із проведенням організаційних заходів із правом носіння військової форми одягу", - йдеться в указі.

Регалії. Генерал-лейтенант. Нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня.

05.10.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 13 Червня 2024г (Чт):