RU

Тарута Сергій

Народний депутат України IX скликання (Батьківщина), співвласник корпорації ІСД

Тарута Сергій

Сергій Олексійович Тарута – український підприємець та політик. Народний депутат України IX скликання від фракції Батьківщина. Голова ради директорів компанії Індустріальний союз Донбасу, президент футбольного клубу "Металург "(Донецьк). Губернатор Донецької області з 2 березня по 10 жовтня 2014 року.

Місце народження. Освіта. Народився у селі Виноградне Донецької області. У 1979 році закінчив механіко-металургійний факультет Жданівського металургійного інституту (інженер-механік). У 1999-му - факультет менеджменту управління Донецької державної академії управління (менеджер зовнішньоекономічної діяльності).

Кар'єра. З 1979 року працював на жданівському (тепер – маріупольському) заводі Азовсталь, у тому числі – начальником відділу зовнішньоекономічних зв'язків.

1995 рік - співзасновник зовнішньоторговельної фірми Азовимпекс.

З грудня 1995 - виконавчий директор новоствореної корпорації Індустріальний Союз Донбасу (ІСД).

Нині – голова ради директорів ІСД, президент футбольного клубу "Металург" (Донецьк).

2 березня 2014 р. указом в.о. президента України Олександра Турчинова призначений головою Донецької обласної державної адміністрації, змінивши на цій посаді Андрія Шишацького.

10 жовтня 2014 р. указом президента Петра Порошенка звільнений з посади голови Донецької ОДА, на його місце призначено Олександра Кіхтенка.

Восени 2014 року на позачергових виборах пройшов до Верховної Ради самовисуванцем округу №58 Донецької області. Не входив до складу будь-якої фракції. Був заступником голови тимчасової спеціальної комісії ВР з питань майбутнього, а також головою підкомітету з питань охорони історико-культурної спадщини комітету ВР з питань культури та духовності.

На виборах 2019 року висувався кандидатом у президенти, зняв свою кандидатуру на користь Юлії Тимошенко.

На дострокових парламентських виборах 2019 року обраний народним депутатом Верховної Ради IX скликання від партії Батьківщина, №2 у партійному списку.

Активи. Приблизно в рівних частках зі своїм давнім діловим партнером Віталієм Гайдуком володів корпорацією ІСД, доки останній не продав свою частку. Серед найбільш вагомих активів корпорації – Алчевський металургійний комбінат, Алчевський коксохімзавод, Дніпровський меткомбінат ім.Дзержинського, Дніпровський трубний завод.

В останні роки Тарута не випадає з першої десятки списків найбагатших українців, які складають різні ділові та суспільно-політичні видання. Так, у лютому 2008-го зі статком $2,650 млрд. він опинився на 8-му місці топ-130 "найбагатших" журналу Фокус.

У березні 2011 року він разом із Гайдуком розділив 428-е місце у списку найбагатших людей планети, складеному впливовим журналом Forbes (загалом до рейтингу потрапили 1062 особи з різних країн світу). У колишніх компаньйонів з ІСД видання нарахувало $2,7 млрд. Варто зазначити, що ще 2006-го, скажімо, експерти українського журналу Кореспондент оцінювали статки Тарути в $1,7 млрд.

У 2011 р. Фокус поставив Таруту на 9-е місце серед найбагатших українців із $2,126 млрд.

Громадська діяльність. 1998 року - депутат Донецької облради, член постійної комісії з питань землі та природних ресурсів.

У 2004-2005 роках - член Ради підприємців при Кабінеті міністрів України.

Співголова Індійсько-української торговельно-промислової групи.

Тарута входить до найбільш помітних вітчизняних меценатів.

Нагороди. Орден За заслуги ІІІ (2006) та ІІ (2009) ступенів.

Сім'я. Мільярдер одружений. Має дві доньки.

Хобі. Серед основних захоплень Тарути – колекціонування предметів глибокої старовини (зокрема, трипільської та скіфської культур). На цьому ґрунті, а також на ґрунті благодійності він зблизився з третім президентом України Віктором Ющенком.

22.11.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):