RU

Супрун Уляна

Колишня в.о. міністра охорони здоров'я України

Супрун Уляна
Джерело фото: Юлія Вебер для LIGA.net

Уляна-Надія Супрун (уроджена - Юрків) - виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України (2016-2019), лікарка.

Місце народження. Освіта. Народилася у Детройті (США) у родині українських емігрантів. Ходила до української церкви, з дитинства була у скаутській організації Пласт. Навчалася в медичній школі університету Мічигану, за спеціальністю лікар-радіолог.

Кар'єра. Жила та працювала лікарем у США. У 1991 році разом із чоловіком переїхала до Нью-Йорка, де брала активну участь у проєктах з підтримки українців.

У 2012 році подружжя продало будинок у Нью-Йорку і почало подорожувати світом.

Восени 2013 р., через тиждень після початку Революції гідності, разом із чоловіком переїжджає до України. Надає медичну допомогу учасникам Майдану.

З 2014 р. – директор гуманітарних ініціатив Всесвітнього конгресу українців.

У травні 2014 р. заснував громадську організацію Захист патріотів, яка займається тренуваннями з тактичної медицини та забезпечує українських бійців індивідуальними аптечками стандарту НАТО.

У липні 2015 р. президент Петро Порошенко підписав укази про надання українського громадянства Уляні та Марку Супрун "як особам, ухвалення яких у громадянство України становить державний інтерес".

У вересні 2015 року Супрун стає позаштатним консультантом комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я.

З осені 2015 р. – засновник та директор Школи реабілітаційної медицини при Українському католицькому університеті (Львів).

22 липня 2016 р. – розпорядженням Кабміну призначена першим заступником міністра охорони здоров'я України, за рекомендацією президента Порошенка.

27 липня 2016 р. – на засіданні уряду Супрун призначена виконувачем обов'язків міністра охорони здоров'я. Посада голови МОЗ залишалася вакантною кілька місяців – після того, як у квітні 2016 р. Кабмін Арсенія Яценюка було відправлено у відставку.

4 вересня 2019 року Кабмін звільнив Уляну Супрун.

Громадська діяльність. З 1990 р. є членом Українського конгресового комітету Америки (УККА), у 1997-1999 рр. була директором Ради з надання гуманітарної допомоги українцям, УККА.

З 1995 до 2013 року була членом Спілки української молоді в Нью-Йорку.

З 2000 до 2009 рр. – президент Українсько-американської асоціації громадянських свобод.

Член наглядової ради Першого добровольчого медичного шпиталю ім. Пирогова.

08.01.2024 р.