RU

Цушко Василь

Ексглава Антимонопольного комітету України

Цушко Василь

Василь Петрович Цушко - голова Антимонопольного комітету України (2010-2014), міністр економіки в уряді Миколи Азарова (з 11 березня 2010 по 9 грудня 2010), міністр внутрішніх справ України (2006-2007), голова Одеської обласної державної адміністрації (2005-2006). Народний депутат України II, III, IV, V скликань.

Місце народження, освіта. Народився у селі Надрічному Тарутинського району Одеської області у родині колгоспників. В 1982 Цушко закінчив Ізмаїльський технікум механізації та електрифікації сільського господарства (відділення механізації). З 1982 по 1988 р. (з перервою на службу в армії) здобув економічну освіту в Одеському сільськогосподарському інституті.

Кар'єра. З серпня 1987 року – економіст радгоспу ім. С.Лазо у рідному селі. У лютому 1988 року переходить на посаду заступника директора радгоспу Прогрес у селі Вознесенка-2 Тарутинського району. А у липні 1989-го повертається до радгоспу ім. С.Лазо директором.

У 1994 році член Селянської партії України вперше стає народним депутатом України. Після першої каденції – ще тричі. На вибори 1998-го йшов у блоці СелПУ-СПУ, залишаючись членом Селянської партії. А у 2002 році стає нардепом, вже бувши членом Соцпартії (побувавши незадовго до цього заступником голови Партії захисту інтересів селян України).

З лютого 2005 року до чергового, четвертого обрання народним депутатом навесні 2006-го (йшов 12-м номером за списком СПУ) обіймав посаду губернатора Одеської області. У Верховній Раді V скликання Цушко входив до комітету з питань фінансів та банківської діяльності (працював у цьому комітеті, починаючи з першого депутатського терміну). Після обрання Олександра Мороза речником Верховної Ради став лідером парламентської фракції Соцпартії. Крім того, за партійною лінією він обіймав посади першого секретаря політради та члена політвиконкому СПУ. Після призначення на посаду голови МВС призупинив членство в партії, у 2008 р. залишив її лави.

1 грудня 2006 року після того, як правляча коаліція, яку склали Партія регіонів, СПУ та КПУ, відправила у відставку з посади міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, Цушко став міністром внутрішніх справ України. У вересні 2007 р. подав у відставку через погіршення стану здоров'я, проте не зміг звільнитися через лікарняний. Через три місяці в результаті призначення нового Кабміну поступився своєю посадою Луценку.

Був довіреною особою кандидата на пост президента лідера Партії регіонів Віктора Януковича на Одещині під час виборів 2010 року. Після перемоги Януковича, створення нової парламентської коаліції та призначення нового Кабміну очолив Міністерство економіки. 9 грудня 2010 року це відомство в рамках оптимізації системи центральних органів влади було реорганізовано, а Цушка було звільнено. За два дні до цього Янукович вніс до парламенту подання на призначення на посаду голови Антимонопольного комітету, який звільнявся у зв'язку з обранням Олексія Костусєва мером Одеси.

14 грудня 2010 року Верховна Рада призначила Цушка головою АМКУ.

27 лютого 2014 р. Цушко подав заяву про звільнення, 26 березня Верховна Рада відправила його у відставку.

1 квітня 2014 року був зареєстрований ЦВК як кандидат на позачергових виборах президента України шляхом самовисування. 22 травня оголосив про зняття своєї кандидатури, але з технічних причин це було зробити вже неможливо, і на виборах Цушко набрав 0,05% голосів.

Регалії. Нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня.

Сім'я. Дружина Людмила – домогосподарка (за фахом – медсестра). Має двох дітей – сина Вадима та дочку Аліну.

Хобі. Улюблене захоплення – читання художньої літератури.

12.01.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):