RU

Веніславський Федір

Експредставник президента України у Верховній Раді

Веніславський Федір

Федір Володимирович Веніславський - представник президента України Володимира Зеленського у Верховній Раді України (2022-2023). Кандидат юридичних наук, доцент. Фахівець у галузі державного та прав людини.

Місце народження. Освіта. Народився 16 травня 1969 у смт Олика Ківерцівського району Волинській області. 

З 1987 по 1989 рік - служив у радянській армії, звільнився у званні сержанта.

У 1989 р. вступив на навчання до Харківського юридичного інституту, у 1994 р. закінчив з відзнакою Українську державну юридичну академію та вступив на навчання до аспірантури Української державної юридичної академії на кафедру конституційного права України.

Кар'єра. У 1986 році трудову діяльність розпочав у селищі Олика робітником будівельної бригади колгоспу.

У 1997 р. закінчив аспірантуру і був направлений на роботу асистентом кафедри конституційного права України Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.

У 2000 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.

У 2003 році призначений на посаду доцента кафедри конституційного права України.

Брав участь у написанні законопроєктів. Готував висновки у справах, які перебували у провадженні КСУ.

Викладач кафедри конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Очолював Харківську громадську люстраційну палату.

Є автором та співавтором понад 100 наукових, науково-методичних, науково-публіцистичних праць з проблем організації та функціонування органів державної влади в Україні, забезпечення прав та свобод людини та громадянина.

Політична кар'єра. Неодноразово балотувався до Верховної Ради України. У 2002 році вперше як самовисуванець балотувався до ВРУ IV скликання по 23 округу у Волинській області. Стати нардепом не вдалось.

У 2006 році представляв партію Вперед, Україно!, посідав 34 місце у списку кандидатів. У Верховну Раду VII та VIII скликань йшов як самовисуванець, і також безрезультатно.

На парламентських виборах 2019 року до кандидатів у народні депутати від партії Слуга народу, № 88 у списку. 21 липня 2019 року був обраний народним депутатом Верховної Ради України. Член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

З 3 червня 2019 року по 12 вересня 2022 року - представник президента України Володимира Зеленського в Конституційному суді України.

З 12 вересня 2022 по 7 грудня 2023 року – представник президента України Володимира Зеленського у Верховній Раді України.

Сім'я. Одружений, має двох синів.

05.04.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):