RU

Батьківщина ВО

Батьківщина ВО
Лідер партії: Юлія Тимошенко
Список партії:

Список п'ятдесяти кандидатів у народні депутати від партії Батьківщина на парламентських виборах-2019:

1. Юлія Тимошенко
2. Сергій Тарута
3. Валентин Наливайченко
4. Сергій Соболєв
5. Олена Кондратюк
6. Іван Кириленко
7. Андрій Кожем'якін
8. Григорій Немиря
9. Сергій Власенко
10. Валерій Дубіль
11. Олександр Абдуллін
12. Іван Крулько
13. Анжеліка Лабунська
14. Костянтин Бондарєв
15. Михайло Цимбалюк
16. Віталій Данилов
17. Ольга Бєлькова
18. Олексій Кучеренко
19. Андрій Ніколаєнко
20. Михайло Волинець
21. Андрій Пузійчук
22. Олена Шкрум
23. Володимир Кабаченко
24. Вадим Івченко
25. Сергій Євтушок
26. Михайло Соколов
27. Богдан Лукашук
28. Михайло Лівінський
29. Олександр Чорноіваненко
30. Маркіян Лубківський
31. Сергій Митрофанський
32. Олексій Рябчин
33. Василь Гладій
34. Мгер Кумчан
35. Микола Тихонов
36. Валерій Бондарук
37. Олександра Кужель
38. Олег Радковський
39. Юрій Тренкін
40. Іван Курах
41. Ірина Веригіна
42. Микола Сліпченко
43. Катерина Гогунська
44. Віктор Олійник
45. Сергій Підгірний
46. Олена Шустік
47. Ольга Боднар-Петровська
48. Андрій Павловський
49. Іван Томіч
50. Катерина Приходько

Всеукраїнське об'єднання Батьківщина - українська політична партія, очолювана експрем'єр-міністром Юлією Тимошенко.

Ідеологія. Батьківщина називає себе всенародною, патріотичною, центристською партією нової суспільної ідеології, яка "органічно поєднує соціальну солідарність із захистом індивідуальних прав і свобод людини". Представники партії декларують захист національно-демократичних цінностей. У сфері зовнішньої політики та оборони партія виступає за інтеграцію до європейських та світових структур (зокрема, до Євросоюзу, НАТО, СОТ). Що стосується економіки, то під час свого перебування главою уряду Юлія Тимошенко виявила схильність швидше до адміністративно-планового стилю керівництва.

Представники ВО Батьківщина заявляли, що політсила дотримується ідеології солідаризму та декларували як свою мету на міжнародній арені вступ до Соціалістичного інтернаціоналу. Попри це, у лютому 2008-го ВО Батьківщина була прийнята як партія-спостерігач до Європейської народної партії, найбільшої партії Європи, яка є головним опонентом соціал-демократичного і соціалістичного Прогресивного альянсу соціалістів і демократів.

Історія. Партію було створено 9 липня 1999 року. На другому партз'їзді у грудні того ж року головою ВО Батьківщина було обрано Юлію Тимошенко, яка до цього обіймала посаду заступника голови партії Павла Лазаренка Громада. Колишні члени партії опального експрем'єра склали кістяк нової політичної сили.

Майже одночасно з обранням головою партії Юлія Тимошенко отримала і вагому посаду у виконавчій владі – наприкінці грудня 1999-го вона стала віцепрем'єром з питань ПЕК в уряді Віктора Ющенка. У січні 2001 року Юлію Тимошенко було відправлено у відставку, а в лютому було поміщено в слідчий ізолятор за звинуваченням у розкраданні мільярда доларів, призначеного на оплату російського газу. У березні 2001-го Печерський райсуд Києва скасував санкцію на арешт Юлії Тимошенко, яка вийшла із СІЗО зі статусом репресованого опозиціонера та значним політичним рейтингом.

На парламентських виборах-2002 Юлія Тимошенко конвертувала рейтинг у 22 депутатські місця у Верховній Раді IV скликання. Партія Батьківщина взяла участь у виборах у складі іменного Блоку Юлії Тимошенко, до якого також приєдналися Українська народна партія Собор, Українська Республіканська партія Собор та Українська соціал-демократична партія.

У вересні 2002 року члени Батьківщини взяли активну участь у масових акціях проти президента Леоніда Кучми Повстань, Україно!, які називають однією з предтеч "помаранчевої революції".

На президентських виборах-2004 підтримала Віктора Ющенка, активно брала участь у масових акціях на його підтримку та проти фальсифікації виборів. Після перемоги Віктора Ющенка Юлію Тимошенко було призначено прем'єр-міністром України. Перший помаранчевий уряд проіснував з лютого по вересень 2005 року, постійно критикувався опонентами. У період роботи Кабміну Юлії Тимошенко було проведено реприватизацію Криворіжсталі. Постійні конфлікти між секретарем РНБО Петром Порошенком та урядом Юлії Тимошенко призвели до відставки конфліктуючих сторін. БЮТ перейшов до опозиції.

Під час перебування Юлії Тимошенко у прем'єрському кріслі до партії Батьківщина влилася партія Михайла Бродського Яблуко. Наприкінці 2005-го – партія Богдана Губського Єдина Україна. У березні 2007 року Михайло Бродський оголосив про відновлення діяльності Яблука, перейменувавши його на Партію вільних демократів.

На парламентські вибори-2006 Батьківщина знову пішла до складу БЮТ. Блок продемонстрував приголомшливий результат, збільшивши своє представництво у Верховній Раді більш ніж уп'ятеро – до 129 депутатів. З них 72 парламентарі були членами Батьківщини.

У Раді було створено парламентську коаліцію у складі БЮТ, блоку Наша Україна та Соціалістичної партії. Кандидатом у прем'єри від коаліції була Юлія Тимошенко, проте об'єднання розвалилося, оскільки СПУ та НУ не змогли погодити кандидатуру спікера. В результаті нову парламентську більшість створили Партія регіонів, Соцпартія та Компартія, а БЮТ знову перейшов до опозиції.

У списках БЮТ зразка 2006 року було багато колишніх народних депутатів, які у парламентах попередніх скликань входили до складу провладної більшості, підконтрольної президенту Леоніду Кучмі та якому БЮТ раніше опонував. Всупереч на запевнення керівництва блоку про те, що люди "очистилися від кучмізму", деякі бютівці (втім, як і нашоукраїнці) залишили свої фракції та приєдналися до парламентської більшості. Масовий перехід опозиціонерів до коаліції спричинив те, що у квітні 2007 року президент Віктор Ющенко ініціював розпуск Верховної Ради V скликання та проведення дострокових виборів.

На виборах БЮТ, до складу якого вже традиційно увійшла Батьківщина, отримав ще більший результат - 156 місць. У парламенті VI скликання блок створив коаліцію з фракцією Наша Україна – Народна самооборона, а Юлія Тимошенко вдруге очолила уряд.

У 2009 році Батьківщина висунула Юлію Тимошенко кандидатом у президенти України. Після поразки на виборах парламентська коаліція припинила своє існування, Кабмін Юлії Тимошенко було відправлено у відставку. У парламенті було створено коаліцію Стабільність та реформи, до якої на індивідуальній основі увійшли й окремі нардепи від БЮТ. Юлія Тимошенко оголосила про проведення "великого чищення" у партії.

ВО Батьківщина разом із ще сімома партіями з блоків НУНС та БЮТ увійшла до об'єднаної опозиції. Політичні сили, які не увійшли до парламентської більшості, назвали своєю метою негайне проведення виборів до Верховної Ради.

За результатами позачергових виборів Верховної Ради у жовтні 2014 року очолювана Юлією Тимошенко партія Батьківщина потрапила до українського парламенту, показавши результат 5,68%.

У грудні 2011 року партія Народна самооборона об'єдналася із Батьківщиною.

У березні 2012 року Батьківщина, партія Реформи та порядок та Народний рух України оголосили, що висунуто єдиний партійний список на парламентських виборах 2012 року. У квітні керівник партії Фронт змін Арсеній Яценюк також оголосив про приєднання.

В результаті до Батьківщини під назвою Об'єднана опозиція Батьківщина увійшли партії Реформи та порядок, Народний рух України, Фронт змін, За Україну!, Народна самооборона, Громадянська позиція, Соціально-християнської партії та Меджлісу кримськотатарського народу. Список очолив керівник Фронту змін Арсеній Яценюк, оскільки Тимошенко перебувала у в'язниці.

В результаті Об'єднана опозиція отримала 62 місця у парламенті (25,55% голосів) за пропорційною системою та ще 39 із мажоритарних округів. Всього 101 місце (22,67%) із 450. Лідером фракції обрано Арсенія Яценюка.

15 червня 2013 року Тимошенко переобрали головою партії. Головою політради обрано Яценюка. Тоді ж сталося злиття Фронту змін та партії Реформи та порядок шляхом самоліквідації.

22 вересня 2014 року Центральна виборча комісія зареєструвала партію Батьківщина у загальнонаціональному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах Верховної Ради. Значна частина членів партії, зокрема Арсеній Яценюк, Арсен Аваков, Микола Княжицький, Олександр Турчинов, Людмила Денісова та інші відмовилися йти на вибори у складі партії, а створили партію Народний фронт.

У результаті на виборах у ВРУ 2014 року Батьківщина отримала у Верховній Раді України VIII скликання 17 депутатських місць за партійними списками та ще два мандати по мажоритарних округах. Партія набрала 894,837 голосів (5,68%).

6 вересня 2016 року після виборів у мажоритарних округах до фракції приєдналися депутати Руслан Богдан та Юрій Одарченко.

15 грудня 2016 року з фракції виключили Надію Савченко.

Парламентські вибори 2014 року. Депутати фракції:

1. Абдуллін Олександр Рафкатович
2. Богдан Руслан Дмитрович
3. Бухарєв Владислав Вікторович
4. Власенко Сергій Володимирович
5. Дубіль Валерій Олександрович
6. Євтушок Сергій Миколайович
7. Івченко Вадим Євгенович 9.
8. Кириленко Іван Григорович
9. Кожем'якін Андрій Анатолійович
10. Кондратюк Олена Костянтинівна
11. Крулько Іван Іванович
12. Кужель Олександра Володимирівна
13. Луценко Ігор Вікторович 15.
14. Немиря Григорій Михайлович
15. Одарченко Юрій Віталійович
16. Рябчин Олексій Михайлович
17. Соболєв Сергій Владиславович
18. Тарасюк Борис Іванович
19. Тимошенко Юлія Володимирівна
20. Шкрум Олена Іванівна

Перша п'ятірка виборчого списку партії Батьківщина на парламентських виборах-2019: Першим номером списку стала лідер політичної сили - Юлія Тимошенко.

Другий номер – нардеп та співвласник корпорації ІСД Сергій Тарута, третій – ексглава СБУ Валентин Наливайченко, четвертий – нардеп Сергій Соболєв, п'ята – нардеп Олена Кондратюк.

Привіт із минулого. Кого Юлія Тимошенко веде до Ради

У підсумку на виборах до ВРУ 2019 року партія Батьківщина отримала у Верховній Раді України IX скликання 24 депутатські місця за партійними списками. Партія набрала 8,18 % голосів виборців.

13.10.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 20 Травня 2024г (Пн):