RU

Боровик Олександр

Ексзаступник міністра економіки України

Боровик Олександр
Джерело фото: facebook.com/Sasha Borovik

Олександр Валерійович Боровик – юрист, заступник міністра економіки України (2015).

Місце народження. Освіта. Народився у Львові. Навчався на факультеті іноземних мов Львівського державного університету, де вивчав англійську та французьку мови. Потім вступив на факультет Вищої школи КДБ, який відповідав за контррозвідку ЗС СРСР, але на четвертому курсі кинув навчання. У віці 21 року виїхав до Чехії, де закінчив юридичний факультет Празького університету. Вивчав право у Гарвардському університеті.

Окрім української, володіє англійською, російською, чеською, німецькою, іспанською та французькою мовами.

Кар'єра. Свою кар'єру Олександр Боровик розпочинав у великій юридичній компанії у Кремнієвій долині. У компанії Microsoft працював на посаді юриста, і за 12 років доріс до повіреного у справах відносин із державними та міжнародними організаціями.

З березня 2014 року – головний юрисконсульт регіону ЄМЕА (що включає Європу, Близький Схід та Африку) в компанії Akamai, яка надає хмарні інтернет-сервіси та відповідає майже за 30% світового інтернет-трафіку.

Є одним із засновників компанії ВіоSignal Group, Corp у Нью-Йорку.

20 лютого 2015 року Боровик був представлений як кандидат на посаду першого заступника міністра економічного розвитку та торгівлі України (Айвараса Абромавічуса). У березні 2015 року Боровик, який до цього був громадянином Німеччини, отримав українське громадянство. Однак у травні 2015 року у пресслужбі Мінекономрозвитку уточнили, що Боровик не отримав остаточного призначення та ніколи не обіймав офіційної посади у відомстві. Протягом майже трьох місяців він був радником, брав участь у засіданнях та деяких напрямках діяльності міністерства. За інформацією депутатів від фракції Самодопомога, призначення Боровика нібито блокувалося прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком, тому він змушений був залишити Кабмін.

У червні 2015 року голова Одеської обласної держадміністрації Михайло Саакашвілі призначив Боровика своїм радником, Боровик очолив департамент Агентства з питань інвестицій та розвитку.

На місцевих виборах восени 2015 року Боровик став кандидатом у мери Одеси від Блоку Петра Порошенка Солідарність та очолив виборчий список партії до міської ради. Однак програв вибори чинному меру Одеси Геннадію Труханову.

4 травня 2016 року подав у відставку з посади заступника голови Одеської ОДА, через набуття чинності нового закону про державну службу, проте залишився позаштатним радником голови ОДА з питань інвестицій.

29 квітня 2017 року президент України Петро Порошенко підписав указ про припинення громадянства України Олександра Боровика. Це пов'язано з тим, що Боровик має громадянство Німеччини.

01.03.2024 р.