RU

Геращенко Ірина

Співголова фракції Європейська солідарність у Верховній Раді ІХ скликання

Геращенко Ірина

Ірина Володимирівна Геращенко – українська тележурналістка та політик, народний депутат України, співголова фракції Європейська Солідарність у Верховній Раді IX скликання.

З квітня 2016 року до серпня 2019 року перший заступник голови Верховної Ради України, перша жінка на цій посаді. Уповноважена президент України щодо мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях (2014-2019).

Місце народження. Освіта. Народилася у Черкасах. У 1993 році закінчила факультет журналістики Київського національного університету ім.Шевченка.

Кар'єра. Після закінчення журфаку працювала на телеканалі УТ-1. Очолювала редакцію відділ політики у службі новин телеканалу Інтер. Була автором програми "Особливі прикмети" телевізійного інформаційного агентства Профі ТВ.

З лютого 2005 по вересень 2006 року – прессекретар, керівник пресслужби президента України Віктора Ющенка. Після відставки Геращенка це місце зайняла тележурналістка Ірина Ванникова.

З листопада 2006 року – президент інформаційного агентства УНІАН.

2007-2012 рр. - народний депутат України VI скликання від блоку Наша Україна – Народна самооборона (№19 у виборчому списку). Голова підкомітету з питань інформаційного забезпечення інтеграційних процесів Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції.

З грудня 2012 р. – народний депутат України VII скликання від партії УДАР (№6 у виборчому списку). Перший заступник голови комітету ВР з питань європейської інтеграції.

17 червня 2014 року указом президента України Петра Порошенка Геращенко призначено уповноваженою щодо мирного врегулювання конфлікту у Донецькій та Луганській областях (за згодою).

З листопада 2014 року до серпня 2019 року – народний депутат України VIII скликання. У Верховну Раду пройшла на позачергових виборах за списками партії Блок Петра Порошенка (за №9). Очолювала парламентський комітет із питань євроінтеграції.

14 квітня 2016 року після призначення Андрія Парубія на посаду голови парламенту Ірина Геращенко обіймала посаду першого віцеспікера Верховної Ради.

16 травня 2019 року Ірина Геращенко написала заяву про звільнення з посади уповноваженої президента України з мирного врегулювання та представника України у гуманітарній підгрупі у Мінську. 17 травня Петро Порошенко звільнив Ірину Геращенко з посади уповноваженої президента України з мирного врегулювання та представника України у гуманітарній підгрупі у Мінську.

На парламентських виборах 2019 року обрана народним депутатом від партії Європейська солідарність, №3 у списку. 29 серпня 2019 року обрана співголовою фракції Європейська солідарність у Верховній Раді IX скликання. Член комітету зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

Регалії. Заслужений журналіст України (2000). Державний службовець третього рангу (2005).

Сім'я. Геращенко одружена, у неї є дві доньки та син.

05.04.2024 р.