RU

Іванішвілі Бідзіна

Експрем'єр-міністр Грузії

Іванішвілі Бідзіна
Дата народження: 18.02.1956

Бідзіна Іванішвілі – грузинський політик, мільярдер, прем'єр-міністр Грузії (2012-2013).

Місце народження. Освіта. Народився у грузинському селі Чорвіла. У 1980 році закінчив інженерно-економічний факультет Тбіліського університету, через два роки вступив до аспірантури московського НДІ праці. Через чотири роки, у 1986-му, він захистив дисертацію і повернувся до Тбілісі, де саме відкрили філію НДІ праці.

Кар'єра. Іванішвілі відомий тим, що заробив статки в Росії. У 1990-х роках підприємець опинився серед тих, хто за смішні гроші придбав колишні державні підприємства під час масштабної хвилі приватизації радянської спадщини.

Статок Іванішвілі Forbes оцінював у $6,4 млрд. Підприємцю належать активи у банківській сфері, будівництві, нерухомості, агропромисловому комплексі, готельному бізнесі та на ринку мистецтва.

Іванішвілі, проживаючи після розвалу СРСР у Москві, отримав російське громадянство. У 2004-му отримав друге - грузинське, а незабаром не афішуючи отримав паспорт громадянина Франції. Згідно з грузинським законодавством, отримання громадянств інших країн тягне за собою втрату громадянства Грузії. У жовтні 2011 року, через кілька тижнів після заяви Іванішвілі про намір створити політичну партію і про своє французьке громадянство, влада Грузії повідомила про позбавлення мільярдера грузинського громадянства.

Про намір створити партію та взяти участь у парламентських виборах-2012 Іванішвілі оголосив у жовтні 2011-го. У зв'язку з позбавленням мільярдера грузинського громадянства, партію вирішила очолити його дружина Катерина, але незабаром її також позбавили громадянства. У квітні 2012-го підприємець таки започаткував партію Грузинська мрія, яку формально очолила Манана Кобахідзе. Партія стала кістяком передвиборчої коаліції Грузинська мрія – Демократична Грузія, до якої увійшли ще п'ять політичних сил.

1 жовтня 2012 року за підсумками парламентських виборів створена Іванішвілі коаліція перемогла партію президента Михайла Саакашвілі Єдиний національний рух: зайняла 85 місць проти 65. За два тижні після виборів Саакашвілі підписав указ про повернення Іванішвілі грузинського громадянства.

З 25 жовтня 2012 року по 20 листопада 2013 року - Бідзіна Іванішвілі обіймав посаду прем'єр-міністра Грузії.

У 2018 році на виборах президента Грузії надавав підтримку кандидату Саломі Зурабішвілі.

У січні 2021 року Бідзіна Іванішвілі оголосив про свій вихід з політики.

05.02.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 20 Травня 2024г (Пн):