RU

Богатирьова Раїса

Ексміністр охорони здоров'я України

Богатирьова Раїса
Джерело фото: LIGA.net

Раїса Василівна Богатирьова – віцепрем'єр-міністр України – міністр охорони здоров'я України в уряді Миколи Азарова (2012-2014). Секретар Ради національної безпеки та оборони України (2007–2012). Лікарка, доктор медичних наук, професор.

Місце народження, освіта. Народилася у місті Бакал Челябінської області (Росія). У 1977 році Богатирьова закінчила Харківський медичний інститут (кваліфікація - лікар). У 1996-му - Київський національний університет ім. Т.Шевченка за спеціальністю правознавство. Доктор медичних наук, професор.

Кар'єра. Трудову діяльність розпочала у 1970 році швачкою-мотористкою на Краматорській швейній фабриці. Після закінчення медінституту з 1977 по 1979 рр. працювала лікарем-інтерном у горлівській міськлікарні №2. У 1979-1980 pp. Богатирьова - акушер-гінеколог медсанчастини №3 Новокраматорського машинобудівного заводу. У наступні 10 років – акушер-гінеколог, голова профкому, заступник головного лікаря Краматорської центральної міськлікарні.

Політична кар'єра. У 1990-1994 pp. – народний депутат України.

З 1994 по 2000 р. обіймала посади заступника, першого заступника та міністра охорони здоров'я.

У 2000-му - науковий консультант президента Леоніда Кучми.

З липня 2000 року до листопада 2007-го - народний депутат України.

У березні 2001 року увійшла до групи Регіони України, багато років була членом фракції Партії регіонів.

У Верховній Раді IV скликання Богатирьова була керівником фракції Регіони України, головою підкомітету з питань законодавчого забезпечення медичної допомоги, провадження медичної діяльності, медичної освіти та науки, членом та головою кількох тимчасових спеціальних комісій. У парламенті V скликання знову очолила фракцію Партії регіонів, а також стала членом парламентського бюджетного комітету та постійної делегації ВР у Парламентській асамблеї Ради Європи.

Богатирьова - авторка десятків законопроєктів у галузі охорони здоров'я і не тільки. Входила до складу політвиконкому Партії регіонів, а також до спікерів партії. Брала участь у підготовці та реалізації стратегічних партійних рішень. Так, після парламентських виборів 2006 року Богатирьова була одним із перемовників від Партії регіонів у діалозі з Нашою Україною про створення коаліції народної єдності. Була обрана координатором антикризової коаліції, яку склали Партія регіонів, СПУ та КПУ. Виступала на передовій з боку правлячої коаліції у боротьбі з президентом Віктором Ющенком, метою якої було відібрати левову частину повноважень глави держави на користь уряду та парламентської більшості.

Після того, як Партія регіонів погодилася на ініційовані президентом дострокові парламентські вибори, Богатирьова посіла друге місце у партійному виборчому списку (на першому Віктор Янукович). Партія, як і на виборах-2006, набрала найбільшу кількість голосів виборців, проте не дотягла до попереднього результату.

24 грудня 2007-го Богатирьова указом президента Ющенка призначена на посаду секретаря Ради національної безпеки та оборони України.

14 лютого 2012 року указом президента Януковича призначено віцепрем'єр-міністром - міністром охорони здоров'я України.

27 лютого 2014 р. Верховна Рада звільнила Богатирьову з посади голови МОЗ, призначивши на її місце координатора медичної служби Майдану Олега Мусія (в уряді Арсенія Яценюка).

У громадському житті з 1997 по 2003 роки Богатирьова була секретарем наглядової ради Національного фонду соціального захисту матерів та дітей "Україна – дітям".

Кримінальна справа. 19 червня 2014 року Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу стосовно працівників Міністерства охорони здоров'я України, серед яких значилася Раїса Богатирьова. Вона підозрюється у розкраданні коштів на суму 6,5 млн грн при закупівлі ліків (ч. 5 ст. 191 КК), за що їй загрожує від 8 до 12 років позбавлення волі. За версією слідства Богатирьова віддала замовлення на придбання заборонених до закупівлі лікарських засобів компанії свого сина.

21 жовтня 2014 року Генеральною прокуратурою України Богатирьова оголошено у розшук.

20 березня 2015 року заочно заарештовано Печерським районним судом Києва. У липні 2015 року Печерський райсуд дозволив Генпрокуратурі застосувати до Раїси Богатирьової процедуру спеціального розслідування, яка дозволяє заочне засудження.

Раїса Богатирьова фігурант європейських та американських санкцій. Протягом періоду до 19 вересня 2016 року перебувала в розшуку Інтерполу.

27 серпня 2019 року Раїса Богатирьова була затримана прикордонниками в аеропорту "Київ", коли вона прибула з Мінська. 29 серпня Богатирьова вийшла із СІЗО під заставу у розмірі 6 млн гривень.

Нагороди, звання. Нагороджена орденом княгині Ольги III ступеня. Лауреат державної премії України у галузі науки та техніки. Заслужений лікар України

Сім'я. Заміжня. Чоловік – Ігор Олександрович – експерший заступник гендиректора Українського фонду підтримки підприємництва. Виховала двох синів - Олександра та Ігоря (1977 р.н.). Олександр – ексдепутат Київради. Входив до фракції Партії регіонів та був заступником голови постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку столиці. Ігор – колишній член нацради партії Сергія Тігіпка Сильна Україна.

27.12.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 13 Квітня 2024г (Сб):