RU

Демішкан Володимир

Екснародний депутат (Партія регіонів), ексглава Укравтодору

Демішкан Володимир
Джерело фото: lugansk.comments.ua

Володимир Федорович Демішкан – ексглава Державної служби автомобільних доріг України, екснародний депутат (Партія регіонів).

Місце народження. Освіта. Уродженець села Новоархангельськ на Кіровоградщині. 1987 року отримав диплом інженера-механіка в Донецькому політехнічному інституті (за спеціальністю автомобілі та автомобільне господарство). У 2002-му захистив кандидатську дисертацію "Удосконалення управління станом автошляхів в умовах обмежених ресурсів".

Кар'єра. 1985-1996 рр. – начальник автоколони, директор автотранспортного підприємства міста Брянка Луганської області. У 1996-1998 роках очолював Луганське облуправління з будівництва, ремонту та експлуатації автошляхів. Був депутатом Луганської облради.

З вересня 1998 по вересень 1999 року – заступник міністра транспорту України.

1999-2001 рр. - начальник Київського обласного управління з будівництва, ремонту та експлуатації автошляхів (Київоблавтодору).

2001-2003 рр. та 2006-2007 рр. – голова Державної служби автомобільних доріг України Укравтодор. У "перерві" деякий час очолював Національну акціонерну компанію "Украгролізинг".

На дострокових парламентських виборах 2007 року пройшов до Верховної Ради за списком Партії регіонів (№119). Член комітету ВР з питань транспорту та зв'язку. Член ПР.

У квітні 2010-го, невдовзі після обрання президентом України Віктора Януковича, був призначений головою Вінницької облдержадміністрації. Проте вже 26 травня 2010 року пішов із цієї посади на посаду голови Укравтодору.

2012-2014 рр. - народний депутат України VII скликання від Партії регіонів, обраний за одномандатним округом №114 у Луганській області. Член комітету ВР з питань транспорту та зв'язку.

16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони" - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян та свободу слова.

Погляди й оцінки. Повернувшись у 2006-му на пост глави Укравтодору, Демішкан піддав критиці роботу свого попередника Вадима Гуржоса. Зокрема, висловився проти розпочатої приватизації підприємств, що спеціалізуються на будівництві та ремонті доріг. На його думку, вони і без того завжди були прибутковими. А крім того, під час зміни власника нібито несправедливо визначалася вартість об'єктів, що приватизуються. Зі свого боку, як писав Комерсант-Україна, Гуржос назвав Демішкана чиновником старої формації, який не готовий до реформування галузі.

Не викликали дії глави Укравтодору, який повернувся, захоплення і в експертів. Так, керівник проєктів і програм Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Лях заявив, що прагнення Демішкана переглянути курс, якого дотримувалося екскерівництво Держслужби автодоріг, може негативно позначитися на галузі, яку необхідно терміново інтегрувати з європейськими транспортними мережами.

Чутки та скандали. За деякими даними, перебуваючи на посаді глави Київського облавтодору, Демішкан був близький до сім'ї губернатора Київської області Анатолія Засухи. Як подейкують "злі язики", чудові дороги в селі Ковалівка ("вотчині" Засух) і на під'їздах до нього з'явилися якраз завдяки цьому зв'язку.

Як відомо, Укравтодор - головний будівельник доріг, що проходять за межами населених пунктів (зокрема - великих автомагістралей), і, відповідно, - розпорядник величезних сум бюджетних грошей. Тому не дивно, що час від часу з вуст політичних або галузевих конкурентів на адресу керівників Держслужби та її регіональних підрозділів лунають звинувачення в корупції або банальному розкраданні небанальних сум казенних коштів. Не уникнув цієї долі за свою кар'єру дорожнього будівельника і Демішкан.

А 28 січня 2008-го прізвище Демішкана пролунало у скандальній заяві депутата від Нашої України – Народної самооборони Геннадія Москаля зовсім не через дорожнє господарство країни. За словами ексзаступника міністра внутрішніх справ, син нардепа-регіонала Сергій наприкінці 2007 року організував злочинну групу, яка викрала гендиректора авіатранспортної компанії Крунт Василя Кривозуба з метою отримати 300 тис доларів. "Згодом Кривозуб був убитий, а щоб приховати цей факт, його тіло втопили в Дніпрі, прив'язавши до ніг сім секцій радіатора. Зараз Сергій Демішкан та його учасники перебувають у слідчому ізоляторі, за фактом вбивства порушено кримінальну справу", - сказав депутат.

За інформацією деяких видань, які, мабуть, мають "виходи" на джерела в правоохоронних органах, Демішкан, 1970 року народження, займався авіаперевезеннями, раніше взявши в оренду з подальшим викупом у фірми Кривозуба літак Ан-26. З викупом тягнув, а, зрештою, надіслав власнику фальшиву платіжку. Потім викликав із Луганська двох співробітників власної охоронної фірми, господаря літака викрали, намагалися силою змусити відмовитися від "борту" на користь орендаря, а потім утопили у Дніпрі на території району Вишгороду. Нібито, після арешту місце, де було тіло покійного, вказав сам Сергій Демішкан.

Про реакцію Володимира Демішкана на заяву Москаля ЗМІ не повідомляють.

Нагороди. Орден "За заслуги" III та II ступенів.

Сім'я. Одружений. У депутата четверо дітей.

Хобі. Автомобілі та автоспорт.

27.10.2023 р.