RU

Огризко Володимир

Експерший заступник секретаря РНБОУ, ексглава МЗС України

Огризко Володимир
Джерело фото: Андрей Гудзенко/LIGA.net

Володимир Станіславович Огризко – український дипломат, міністр закордонних справ України (2007-2009). Надзвичайний та повноважний посол України (1996).

Місце народження. Освіта. Народився у Києві. У 1978 році закінчив Київський державний університет ім. Т.Шевченка спеціалістом з міжнародних відносин, референтом-перекладачем (з німецької мови). Кандидат історичних наук.

Кар'єра. У Міністерстві закордонних справ (спочатку УРСР, потім – незалежної України) – з 1978 року. Перша посада Огризка у зовнішньополітичному відомстві - аташе відділу печатки, яку він отримав відразу після закінчення вишу. Потім були строкова служба у Радянській Армії, посади третього та другого секретаря відділу печатки МЗС УРСР, радника відділу головного радника, радника відділу політичного аналізу та координування МЗС уже пострадянської України.

У 1992 році Огризку присвоєно ранг надзвичайного та повноважного посла України. З 1992 по 1996 р. він служив радником, радником-посланником посольств України у ФРН та Австрії. Наступні три роки керував Управлінням зовнішньої політики, головним управлінням із питань зовнішньополітичної діяльності Адміністрації президента України.

У 1999-2004 роках - надзвичайний та повноважний посол України в Республіці Австрія та постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні. Ще рік – посол з особливих доручень МЗС України. З лютого 2005-го – перший заступник міністра закордонних справ Бориса Тарасюка.

18 грудня 2007-го призначений на посаду міністра закордонних справ України у коаліційному уряді Юлії Тимошенко. 3 березня 2009 року звільнений Верховною Радою з ініціативи Кабміну (нібито за дискредитацію останнього на міжнародній арені).

17 березня 2009-го призначений президентом Ющенком на посаду першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України Раїси Богатирьової. Залишив посаду разом зі звільненням з посади Ющенка в лютому 2010 року.

У вересні 2010 року Огризко вступив до партії Наша Україна. У липні 2012 року він склав повноваження члена президії та заступника голови політради партії та припинив своє членство у ній.

На парламентських виборах 2012 року ухвалив рішення балотуватися до народних депутатів України за списком УРП Собор.

Погляди. 18 лютого 2014 року, під час Євромайдану Володимир Огризко звернувся з відкритим "Зверненням до лідерів Європи та США, які ще в змозі діяти". У ньому він звинуватив уряди західних країн у проведенні пасивної політики бездіяльності та "невтручання" щодо України під час злочинів режиму Януковича проти власного народу. Він також нагадав про промовисте історичне "мовчання" під час Голодомору 1932-1933, Другу світову війну та про "умовляння" політичного керівництва України з боку західних держав кінця 1980-х "залишатися" у складі СРСР. Він також застеріг лідерів Заходу проти передачі України під протекторат Москви. У такому разі події в Україні можуть вилитися у більш жорстоку та криваву війну, ніж війна у колишній Югославії.

Сім'я. Дипломат одружений, у нього є син та дві доньки.

11.01.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 20 Травня 2024г (Пн):