RU

Касьянов Михайло

Російський опозиційний політик, експрем'єр РФ

Касьянов Михайло
Джерело фото: facebook.com/Михаил Касьянов
Дата народження: 08.12.1957

Михайло Михайлович Касьянов – російський політик. Глава уряду Російської Федерації (2000-2004). Голова політичної партії ПАРНАС (2015-2023), голова Російського народно-демократичного союзу з 2006 року.

З 2005 року Касьянов перебуває у політичній опозиції до керівництва Росії, у червні 2022 року залишив Росію.

Місце народження. Освіта. Народився у Солнцево Московської області. В 1976 році закінчив Московський автомобільно-дорожній інститут, пізніше - Вищі економічні курси при Держплані СРСР і Вищі курси іноземних мов при Мінзовнішторгу СРСР. Вільно володіє англійською.

Кар'єра. 1976-1978 рр. - служба у лавах Радянської Армії.

У 1978-1981 pp. працював у Всесоюзному проєктному та науково-дослідному інституті промислового транспорту Держбуду СРСР: старший технік, інженер.

У 1981-1990 pp. працював у Держплані РРФСР: інженер, провідний економіст, головний спеціаліст, начальник підвідділу відділу зовнішньоекономічних зв'язків.

1990-1991 рр. - начальник підвідділу Управління зовнішньоекономічних зв'язків Державного комітету економіки РСФСР.

У 1991 році - заступник начальника Управління зовнішньоекономічної діяльності Міністерства економіки РРФСР.

З 1992 по 1993 р. - начальник підвідділу промислово розвинених країн та міжнародних організацій Зведеного відділу зовнішньоекономічних зв'язків Міністерства економіки Російської Федерації.

З 1993 по 1995 р. - начальник Департаменту іноземних кредитів та зовнішнього боргу, член Колегії Міністерства фінансів РФ.

У 1995 році призначений заступником міністра фінансів РФ.

З лютого 1999 року – перший заступник міністра фінансів РФ.

З травня 1999 року – міністр фінансів РФ в уряді Сергія Степашина, Володимира Путіна.

З січня 2000 року – перший заступник голови уряду РФ – міністр фінансів РФ.

17 травня 2000 року затверджений Державною Думою на посаду голови уряду Російської Федерації.

24 лютого 2004 року указом президента РФ Володимира Путіна уряд Росії на чолі з Михайлом Касьяновим відправлено у відставку.

З 24 лютого 2005 року – президент ТОВ "МК Аналітика", громадсько-політичний діяч.

8 квітня 2006 року обраний головою міжрегіонального суспільно-політичного руху Народно-демократичний союз. З 1 липня 2006-го – голова загальноросійського суспільно-політичного руху Російський народно-демократичний союз.

22 вересня 2007 року обраний головою політичної партії Народ за демократію та справедливість на установчому з'їзді партії.

8 грудня 2007 року ініціативна група виборців підтримала самовисування Михайла Касьянова як кандидата на пост президента РФ. Його кандидатуру було зареєстровано 14 грудня.

27 січня 2008-го Михайлу Касьянову було відмовлено в участі у президентських виборах під приводом технічних недоліків у підписних бюлетенях.

У вересні 2010 року Михайло Касьянов разом із Борисом Нємцовим, Володимиром Рижковим та Володимиром Міловим очолили коаліцію За Росію без свавілля та корупції, яку у грудні того ж року було перетворено на Партію народної свободи (ПАРНАС). У червні 2011 року напередодні чергових виборів до Державної думи Мін'юст відмовив партії у реєстрації (змогла зареєструватися лише після кампанії).

З 16 вересня 2010 року до її ліквідації 25 травня 2023 року – голова політичної партії Партія народної свободи (раніше – РПР-ПАРНАС, у 2012-2015 роках був співголовою).

11 грудня 2015 року Олексій Навальний на форумі Демократичної коаліції оголосив, що Касьянов очолить коаліційний список на виборах до Держдуми.

Книги. 5 жовтня 2009 року в Москві відбулася презентація присвяченої новітній політико-економічній історії Росії книги "Без Путіна", написаної Михайлом Касьяновим спільно з журналістом Євгеном Кисельовим.

Засновник та президент фонду "Громадська альтернатива".

Сім'я. Політик одружений. Є дві дочки.

Захоплення. Гірські лижі, теніс, полювання.

22.11.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 23 Травня 2024г (Чт):